Forum Studentów Wydziału Stomatologii w Białymstoku (UMB) Strona Główna
  FAQ   Szukaj   Download   Chat   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Staż
Autor Wiadomość
kariosanka 
ten użytkownik nie dba o zemby

Rok rozpoczęcia studiów: rocznik 2000
Kierunek: stomatologia
Wysłany: 2007-10-10, 21:04   Staż

a teraz kilka wskazowek odnosnie stazu(jestem po stazu wiec wiem)po pierwsze powinniscie zaczać od szukania i zaklepania miejsca stazowego (jesli macie zamiar zostac w białym lub w innym duzym mieście)żęby potem sie nie okazalo ,ze owszem dostaliscie to miejsce bo i tak musi go wam przydzielic izba lekarska,ale na jakims zadupiu,wiec mijsce stazowe najlepiej jest sobie znalezc podczas ferii zimowych. oczywiscie staż odbywanie na terenie wojewodztwa w ktorym jestescie zameldowani.gdyby jednak przyszło wam do głowy stazować dajmy na to w bialymstoku a mieszkacie np.w szczecinie oto co trzeba zrobic:dwa wojewodztwa tj.łodzkie i mazioweckie wymagaja bezwzglednie azeby czas jaki minie od zameldowania do czasu złożenia dokumentow w izbie lekarskiej wyniósł nie mniej niz pół roku.pozostałe izby nie przestrzegaja tego przepisu za bardzo ale warto sie dowiedziec wczesniej zeby potem nie było za późno.oczywiscie musicie byc zameldowani na pobyt stały.jesli juz macie taki świstek z zameldowaniem idziecie do urzedu marszłkowskiego i tam pokazujecie przemiłej pani ze wlasnie staliscie sie szczesliwymi mieszkancami np.bialegostoku i chcecie staz robic w białym.i znowu czekacie sobie az do konca egzaminow dyplomowym składacie wszystkie papiery w dziekanacie ,w zamian dostajecie karteczke ze pomyslnie ukonczyliscie studia i z tym wszystkim lecicie do izby lekarskiej,a tam wam znowu przemiła pani powie co macie dalej robic.ogolnie najwazniejszy jest meldunek stały,a reszta sama sie ułozy!!!pozdrawiam :-D
Ostatnio zmieniony przez Aga 2007-11-03, 18:47, w całości zmieniany 1 raz  

tomi

Rok rozpoczęcia studiów: rocznik 2007
Wysłany: 2007-11-23, 21:20   

tzn. kiedy najlepiej zaczac szukac miejsca na staż ?

kinga8585

Rok rozpoczęcia studiów: rocznik 2004
  Wysłany: 2008-03-24, 20:51   gdzie najlepiej robic staz w warszawie??

gdzie najlepiej robic staz w warszawie??

krzysiek2222 
ten użytkownik słabo dba o zemby

Rok rozpoczęcia studiów: rocznik 2007
Wysłany: 2008-06-25, 16:56   

A ze stażem to nie jest przypadkiem tak, że izba lekarska przydziela miejsca wg wyników uzyskanych na studiach?tzn.że najlepsi dostają najlepsze miejsca?

emilkapisz 
;)

Rok rozpoczęcia studiów: rocznik 2009
Grupa: ?;)
Wysłany: 2010-09-06, 22:19   

Hej. Chciałabym zapytać, czy jeśli jestem zameldowana w Piszu (województwo warmińsko-mazurskie) a chciałabym robić staż w Ełku (również to samo województwo) to czy mogę? Bo już się w tym wszystkim pogubiłam. I w ogóle jak to się wszystko odbywa? Gdzie trzeba zanieść dokumenty i kto decyduje o tym, czy mogę robić staż tam gdzie chcę?

rudziutka 
w wolnej chwili ;o)

Rok rozpoczęcia studiów: rocznik 2005
Grupa: 16
Wysłany: 2010-10-16, 20:37   

ważne jest żeby zameldowanie było w tym samym województwie co miejsce stażowe - to masz, więc ok.
jak pozałatwiasz wszystko na studiach, zgłaszasz się do izby lekarskiej - wybierasz jaką chcesz, najwygodniej Ci będzie Olsztyńską - może znajdziesz delegaturę gdzieś bliżej siebie, ja np w Elblągu mam Gdańską. Tam Ci powiedzą, albo dadzą spis tego co od Ciebie chcą.
Zbierasz do kupy, wypełniasz stertę papierów - m.in. wniosek o rozpoczęcie stażu - na nim są trzy miejsca stażowe do wpisania - kolejno wg stopnia pożądania. Jeśli do Twojego upatrzonego będzie więcej chętnych, zadecyduje średnia ze studiów. Wyjątek - jeśli masz miejsce stażowe "po znajomości" - OIL dzwoni do placówki i pyta czy przyjmą takiego a takiego - jeśli kierownik powie że konkretnie tylko Ciebie, można "ominąć" kolejkę :D ale musisz mieć dobrze załatwione.
Jak tak się nie uda, to dają Cię w następne miejsce które wpiszesz na wniosku.
Zrozumiałe? ;P

emilkapisz 
;)

Rok rozpoczęcia studiów: rocznik 2009
Grupa: ?;)
Wysłany: 2011-02-09, 11:40   

Tak. Bardzo dziękuję za udzielenie informacji;).

Aga
ten użytkownik dobrze dba o zemby

Rok rozpoczęcia studiów: rocznik 2005
Wysłany: 2011-02-19, 16:43   

Tak a propo Ełku to tam jest obecnie tylko jedno miejsce stażowe na 50 tys mieszkańców :)

Odpowiedz do tematu