FORUM STUDENTÓW STOMATOLOGII ŁÓDŹ Strona Główna
 Kalendarz FAQ   Szukaj   Download   Chat   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Podręczniki na I rok kierunku lekarskiego/lek-dent UMED Łód
Autor Wiadomość
gooner92 
ten użytkownik nie dba o zemby

Rok rozpoczęcia studiów: rocznik 2012
Uczelnia: UM w Łodzi
Kierunek: lekarsko-dentystyczny
Wysłany: Nie 14 Lip, 2013   Podręczniki na I rok kierunku lekarskiego/lek-dent UMED Łód

Mam do zaoferowania następujące podręczniki:

ANATOMIA:

- zestaw "Bochenków", wszystkie tomy;
- zestaw "Skawin", wszystkie tomy;
- "Anatomia czynnościowa ośrodkowego układu nerwowego", Bogusław Gołąb;
- notatki, dodam za darmo, bo i tak każdy chyba porobi sobie własne, ale z moich może jakoś skorzysta :)

Ja korzystałem z tego w ten sposób: kończyny, klatka piersiowa, brzuch i miednica - tylko "Skawiny", głowa i szyja - "Skawina" i "Łasiński" (nie na sprzedaż), mózgowie - "Gołąb" i tak bym polecał się uczyć. Nie będę na chama wciskał nikomu "Bochenków" czy "Skawin", z których nie korzystałem, chyba, że ktoś zechce to oczywiście sprzedam. Niektóre rzeczy doczytywałem z Bochenka, bo, jak się przekonacie, to co jest napisane w Bochenku to jest uznawane przez asystentów i profesora i tak należy pisać w zadaniach otwartych, a w "Skawinie" czasem nazwy były zmienione.

HISTOLOGIA:

- "Histologia. Podręcznik dla studentów medycyny i stomatologii", Maciej Zabel (osobiście nie polecam ze względu na styl, w jakim została napisana ta książka, u nas sporo osób się z niej uczyło i pozdawało);
- "Kompendium histologii", Tadeusz Cichocki (zaznaczyć muszę, że książka jest w 3 częściach, bo była mocno eksploatowana i się rozsypała, polecam ją ze względu na styl w jakim jest napisana, fajnie robi się z niej opisy preparatów, uczyłem się głównie z niej + trochę z Zabla i zdałem w I terminie);
- "Embriologia", Hieronim Bartel (niektórzy uczyli się z podręcznika autorstwa Sadlera, wg mnie Bartel był w porządku, polecam);
- moje własne opisy preparatów + bonus (info na PW, wtedy wyjaśnię dlaczego nie chce o tym pisać na forum, opisy są dobre, sprawdzone)

Polecam, nie polecam, to książki, z których trzeba się uczyć, bo pytania na biologii to pytania wprost z tych książek i wykładów. Obowiązuje jeszcze podręcznik do genetyki autorstwa Drewy, ale podobno ma on być jeszcze potrzebny na wyższych latach, więc go nie sprzedaję. Dodatkowo trzeba mieć zeszyt ćwiczeń z genetyki, każdy niby ma mieć swój, ale jakoś za bardzo nam ich nie sprawdzali, chociaż nie wiem jak jest na leku, podobno profesor sprawdzał. Zeszyt ten jest do kupienia w sekretariacie w budynku zakładu, z resztą wszystko wam powiedzą.

W razie zainteresowania którymś z podręczników lub pytań proszę o kontakt na PW.

Odpowiedz do tematu