Forum Studentów Stomatologii w Poznaniu Strona Główna
  FAQ   Szukaj   Download   Chat   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Stoma, z czym to się właściwie "je" :)
Autor Wiadomość
Quechua 
ten użytkownik nie dba o zemby

Uczelnia:: inna
Rok rozpoczęcia studiów:: rocznik 2008
Kierunek: inny
Wysłany: 2011-01-26, 21:40   Stoma, z czym to się właściwie "je" :)

Witam mam parę pytań odnośnie stomy, jak to właściwie się ‘je’. A więc parę pytań o pierwszy rok, do pytań o pracę:)

Po pierwsze, czy dużo jest dzieci stomatologów? I czy oni są jakoś specjalnie faworyzowani?
2) Jak jest w Pozku? Widziałem na zdjęciach Collegium Stomatologicum i wygląda porażająco. A jak jest w praktyce? Czy studenci mają dostęp do tego nowoczesnego sprzętu?
3) A co po studiach?, wiadomo że na studia idzie się z powołania i inne takie (ale ja już studiuję i widzę niestety że kiedy przychodzi co do zarobków to róznie wygląda z tym powołaniem, mnie np. powołanie osłabło na wecie, poza tym nie wiedziałem w sumie jak ten zawód naprawdę wygląda i jakie nawet sami prowadzący mają podejście, więc generalnie rozmyślam nad zmianą kierunku. Póki nie jest za późno, i piszę tutaj bo szukam po prostu pomocy :). Pomożecie? :P)
Ale jak naprawdę wygląda sprawa z zarobkami? Wiem że na stażu to jest coś koło 2 tys? (W sumie to nie wiem jak teraz dokładnie, proszę o informacje bardziej doinformowanych :)).
A co dalej?
Tzn. np. jak wyglądać mogą zarobki w prywatnych klinikach, których chyba coraz więcej powstaje. I czy są np. dyżury noce? Jeśli tak to czy za nie też można coś więcej odłożyc?

Na razie tyle, mam nadzieje że nie smęcę zbyt tutaj i proszę o odpowiedź.
Z góry wielkie dzięki. :)

anneirving 
ten użytkownik bardzo dba o zemby

Uczelnia:: UM w Poznaniu
Rok rozpoczęcia studiów:: rocznik 2004
Kierunek: stomatologia
Wysłany: 2011-01-29, 20:54   

Hej
1. Dzieci stomatologów nie ma wiele, a jeśli są to nie są jakoś specjalnie traktowani
2. Coll stom poza tym że ma dziwną architekturę nie jest takie straszne, a nowoczesny sprzęt? hmm nie widziałam tam takiego ;)
3. Staż to 1450 zlotych co miesiąc na rękę, z powołaniem to akurat nie pomogę... uważam że są ludzie którzy ida na stome bo rodzice im tak doradzili ( rodzice lekarze głównie), ludzi którzy chcą mieć wolny zawód i stoma się idealnie w tym pojęciu mieści, i ludzie z powołaniem ( policzę ich na palcach jednej ręki) Judymem mało kto zostanie, ale zawód jest dobry, przyjemny i chyba opłacalny ;)
pozdrawiam

drzemka24 
ten użytkownik nie dba o zemby

Uczelnia:: inna
Rok rozpoczęcia studiów:: inny rocznik
Kierunek: inny
  Wysłany: 2011-05-16, 15:25   

Witajcie!
Chciałabym w tym roku, jeśli dobrze pójdzie, rozpocząć studia na waszej uczelni... I w związku z tym również mam parę pytań...

1) Ile godzin dziennie trwają zajęcia na pierwszym roku?
2) Ile trzeba było mieć punktów w zeszłym roku żeby się dostać?

Z góry dziękuję bardzo za odpowiedź :)

#11Michał 
ten użytkownik średnio dba o zemby

Uczelnia:: UM w Poznaniu
Kierunek: stomatologia
Wysłany: 2011-09-16, 15:41   

Z tego co wiem zajęcia trwają różnie zależy od planu, i choćbyś miał mało zajęć to i tak nauki trochę będziesz miał, wiem po mojej dziewczynie.

2 lata temu było 170 w zeszłym roku chyba też, a w tym roku 168. Wszystko zależy od trudności matury, a na duże spadki nie ma co liczyć, bo są tacy co startują z wynikami z zeszłych lat więc oni i tak próg podniosą.

Odpowiedz do tematu