Forum Studentów Stomatologii w Poznaniu Strona Główna
  FAQ   Szukaj   Download   Chat   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Kilka pytań od początkującej studentki stomy
Autor Wiadomość
stomatolozkawaw
ten użytkownik nie dba o zemby

Uczelnia:: UM w Warszawie
Rok rozpoczęcia studiów:: rocznik 2010
Kierunek: stomatologia
  Wysłany: 2012-02-09, 22:11   Kilka pytań od początkującej studentki stomy

Hej, jeszcze nie zaczelam cwiczen klinicznych, ale juz mam kilka pytan praktycznych, mam nadzieję,że ktos znajdzie czas i mi pomoze:)

1. Zakladam wypelnienie kompozytowe, pod wypelnie zastosuję podklad (powiedzmy:Ketac Fill) jako ze podklad jest GJ to stosuję na wyczyszczony ubytek Conditioner? czy mogę uzyc wytrawiacza?

2. Zalozmy ze zalozylam podklad, co dalej?tzn uzywam na podklad (pod kompozyt), wytrawiacza?

3. Doszło do obnazenia miazgi przypadkowego? Co robię? jak oczyszcic ubytek z krwi?

4. Czym usuwać wypelnienie kompozytowe? a czym amalgamatowe? Czy turbina (duze wiertło wystarczy?) oczywiscie uzywam chlodzenia?

5. Uzywajac turbiny konieczne jest chlodzenie,a uzywajac wolnoobrotowego-czy woda jest potrzebna? jak lepiej?

6. Uzyłam GJ jako podklad, ale chcę zniesc jego nadmiar. Co robię? Domyslam się,ze rozyczka (w.wolnoobrotowa) co z wodą? nadmiar usuwam bez wody?

Na razie mam tyle pytan;)Na pewno sa proste i nie bedzie to dla Was zadnym problemem. Z gory dziekuję! :)

Odpowiedz do tematu